Різниця між «Begin» та «Start» в англійській мові

Begin or start

Яка різниця між «Begin» та «Start» в англійській мові?

В англійській мові дієслова «begin» і «start» часто спантеличують учнів через їх схоже значення. На перший погляд вони здаються синонімами, обидва сигналізують про початок дії, події чи процесу. Однак існують нюанси, які варто розуміти, щоб використовувати ці слова належним чином і точно. Ця стаття заглибиться в граматику та відмінності між «begin» та «start», пропонуючи вказівки щодо того, коли та як правильно використовувати кожне дієслово.

Граматичні подібності: перш ніж досліджувати їх відмінності, давайте визначимо граматичну подібність між “begin” та “start”. І «begin», і «start» є звичайними дієсловами, коли йдеться про їхні форми минулого часу та дієприкметників минулого часу: для «begin» це «began» та «begun», тоді як для «start» обидва рази «started». Вони можуть використовуватися в різних часах і сумісні з прогресивними формами, як-от «is starting» або «was beginning».

“Start” – Початок руху

“Start” вказує на момент початку, особливо коли йдеться про рух або дію. Це слово акцентує увагу на самому початковому етапі процесу чи дії. Наприклад:

  • Let’s start the meeting. (Давайте розпочнемо зустріч.)
  • She started running as soon as the race began. (Вона почала бігти, як тільки почалася гонка.)

Також “start” може вживатися для позначення початку чого-небудь нового або події:

  • They started a new project last month. (Вони розпочали новий проект минулого місяця.)

“Begin” – Початок процесу

“Begin” також вказує на початок, але його використання частіше асоціюється з початком більш тривалого процесу або події. Це слово передає відчуття початкового етапу, який може тривати трошки довше. Приклади:

  • Let’s begin the class with a warm-up exercise. (Почнемо урок з розминки.)
  • The concert will begin in ten minutes. (Концерт почнеться через десять хвилин.)

“Begin” також часто вживається, коли йдеться про початок чогось, що має послідовність чи стадії:

  • The construction of the new bridge will begin next year. (Будівництво нового мосту розпочнеться наступного року.)

Основні відмінності між “Start” та “Begin”

  1. Формальність: «Begin» часто вважають дещо більш формальним, ніж «start». Таким чином, він, швидше за все, з’явиться в офіційній письмовій чи усній формі. Наприклад, під час урочистої промови можна сказати: «We shall begin with the national anthem (Ми почнемо з державного гімну)», а не «We shall start with the national anthem».

  2. Контекстуальні переваги:  у деяких фразах зазвичай використовується одне дієслово замість іншого. Наприклад, «start the car (завести машину)» є більш поширеним, ніж «begin the car», через механічний процес, пов’язаний із «start». І навпаки, « begin your meal (розпочати трапезу)» краще, ніж «start your meal», особливо в офіційному обідньому контексті.

  3. Акцент на початковій фазі: «Begin» часто підкреслює початкову фазу дії чи процесу, тоді як «start» може означати акт ініціації, а також продовження від ініціації. Наприклад:

  • “She began writing her thesis.” – «Вона почала писати дипломну роботу». (фокус на початку дії)
  • “She started writing her thesis and is making good progress.”  – «Вона почала писати дипломну роботу і добре просувається». (акцент на поточний процес)
  1. Абстрактні чи конкретні дії: «Begin» зазвичай використовується з більш абстрактними чи формальними діями, а також із промовою та сценічним мистецтвом. Навпаки, «start» часто є кращим вибором для фізичних або більш конкретних дій чи процесів.
  • “He began to discuss the issue.” (“began” fits with the abstract nature of discussing) – «Він почав обговорювати це питання». («began» відповідає абстрактному характеру обговорення)
  • “He started the engine.” (“started” is apt for the concrete action of activating the engine) – «Він завів двигун». (“started” підходить для конкретної дії активації двигуна)

Граматичні поради

  • При використанні “begin” або “start” з іншим дієсловом, обидва можуть супроводжуватися герундієм (форма -ing) або інфінітивом (to + дієслово). Між двома формами немає істотної різниці в значенні.
    • “I started to run” або “I started running.”
    • “She began to speak” або “She began speaking.”

Вибір слів в залежності від контексту

Щоб визначити, коли вживати “start” або “begin”, корисно враховувати контекст та природу дії чи події. Якщо розглядати початок як моментальний етап, можна використовувати “start”. З іншого боку, якщо дія чи подія охоплює тривалий час чи має послідовність етапів, більш відповідним може бути “begin”.

Пам’ятайте, що обидва слова є синонімами в багатьох випадках, і їх використання може залежати від особистого стилю та вподобань. Так чи інакше, розуміння контексту та нюансів може полегшити вибір між “start” та “begin” в англійській мові.

Однак, коли мається на увазі тонка різниця, «to begin to do something» може означати поступовий початок дії, тоді як «to start to do something» може вказувати на більш раптовий початок.

Практика по використанню слів “start” та “begin” (тест)

I ....... my car to make sure it worked about ten mintues before I drove to work.

My car very rarely ....... first time when the weather is really cold.

We ....... off early on the first day of summer so that we could see the sun rise.

I read the ....... of that book but I couldn't possibly read the whole story.

I can't ....... to understand why anyone would want to be cruel to animals.

He ....... off at me again simply because I had forgotten to lock the back door after I came home.

I won a lot of money by betting on that horse but it was simply a case of ....... luck.

As far as I was concerned when the accident happened, it was the ....... of the end.

Who would like to ....... off the debate?

I would greatly appreciate it if you didn't ....... up that old argument again.

Хоча «begin» і «start» часто можна використовувати як взаємозамінні, розуміння нюансів між цими термінами може додати точності та різноманітності у вашому використанні англійської мови. Вибір одного над іншим залежить від формальності контексту, характеру дії та традиційних фразеологічних уподобань. Усвідомлюючи ці тонкощі, ті, хто вивчає англійську, можуть покращити своє мовлення та письмо, передаючи свої повідомлення з покращеною ясністю та нюансами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!