Таблиця всіх часів англійської мови з прикладами використання

Таблиця всіх часів англійської мови з прикладами використання

Англійська мова є однією з найпоширеніших мов у світі та знання її допомагає спілкуватись з людьми з різних країн та культур. Однак, вивчення граматики та часів англійської мови може бути викликом для багатьох студентів. У цій статті, ми розглянемо основні часи англійської мови, їх правила утворення та приклади використання, щоб допомогти вам покращити свої знання та навички граматики англійської мови. Незалежно від вашого рівня знань, ви знайдете у цій статті корисну інформацію, яка допоможе вам стати більш впевненими у використанні часів англійської мови.

Нижче наведена таблиця з основними часами англійської мови, разом з прикладами використання.

ЧасФормаПравило утворенняПриклад використання
PresentSimpleДієслово в базовій форміI eat breakfast every morning – Я снідаю щоранку
ContinuousДієслово “to be” в Present + V-ingShe is playing tennis right now – Зараз вона грає в теніс
PerfectДієслово “to have” в Present + V3We have seen that movie before – Ми бачили цей фільм раніше
Perfect Cont.Дієслово “to have” в Present + been + V-ingThey have been studying for 2 hours – Вчилися 2 години
PastSimpleДієслово + -ed або 2-га формаI went to the store yesterday – Я вчора ходила в магазин
ContinuousДієслово “to be” в Past + V-ingThey were watching TV all evening – Весь вечір вони дивилися телевізор
PerfectДієслово “to have” в Past + V3She had finished her homework by then – На той час вона закінчила домашнє завдання
Perfect Cont.Дієслово “to have” в Past + been + V-ingHe had been studying for 3 hours – Він навчався 3 години
FutureSimpleWill + дієслово в базовій форміWe will go to the beach next weekend – Ми підемо на пляж наступних вихідних
ContinuousWill be + V-ingThey will be playing soccer at 3 pm – О 15:00 гратимуть у футбол
PerfectWill have + V3She will have finished her work by 5 pm – Вона закінчить роботу до 17 години
Perfect Cont.Will have been + V-ingBy next year, I will have been living here for 10 years – У наступному році я живу вже тут 10 років

Наша таблиця містить основні часи англійської мови разом з їх правилами утворення та прикладами використання. Кожен час представлений в окремому рядку таблиці, що складається з чотирьох колонок. Ця таблиця може стати в нагоді як для початківців, так і для тих, хто бажає оновити свої знання про часи англійської мови. Завдяки зручному формату таблиці, читачам буде легко знайти необхідну інформацію та зрозуміти правила використання кожного часу.

Для чого потрібен кожен із часів у англійській мові?

Основні часи англійської мови включають: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Simple, Past Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuous, Future Simple, Future Continuous, Future Perfect та Future Perfect Continuous. Кожен з них має свої правила утворення, вживання та приклади використання.

1. Present Simple – це час, який використовується для опису регулярних або постійних дій, фактів, загальних правд та звичок. Цей час утворюється допоміжним дієсловом “do” або “does” та основним дієсловом у базовій формі.

 • Наприклад: “I always drink tea in the morning.” (“Я завжди п’ю чай зранку”).

2. Present Continuous – цей час використовується для опису тимчасових дій, що відбуваються в даний момент, або для опису дій, які планується зробити в найближчому майбутньому. Він утворюється допоміжним дієсловом “to be” в поточному часі та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “She is studying English at the moment.” (“Вона зараз вивчає англійську мову”).

3. Present Perfect – цей час використовується для опису дій, які відбувалися в минулому і можуть мати зв’язок з даним моментом часу. Він утворюється допоміжним дієсловом “have” або “has” та основним дієсловом у третій формі.

 • Наприклад: “I have already eaten lunch.” (“Я вже обідав”).

4. Present Perfect Continuous – цей час використовується для опису дій, які почалися в минулому та тривають до даний момент часу. Він утворюється допоміжним дієсловом “have been” або “has been” та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “I have been studying English for three years.” (“Я вивчаю англійську мову протягом трьох років”).

5. Past Simple – цей час використовується для опису дій, які відбувалися в минулому в певний момент часу, і були завершені. Він утворюється допоміжним дієсловом “did” та основним дієсловом у формі базової форми.

 • Наприклад: “I went to the store yesterday.” (“Я ходив у магазин вчора”).

6. Past Continuous – цей час використовується для опису дій, які відбувалися у минулому, на протязі якогось періоду часу, іноді з натяком на те, що вони були перервані. Він утворюється допоміжним дієсловом “was” або “were” в минулому часі та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “I was cooking dinner when the phone rang.” (“Я готував вечерю, коли зазвонив телефон”).

7. Past Perfect – цей час використовується для опису дій, які відбувалися в минулому до іншої дії в минулому, яка відбулася пізніше. Він утворюється допоміжним дієсловом “had” та основним дієсловом у третій формі.

 • Наприклад: “By the time I got to the station, the train had already left.” (“Коли я дійшов до станції, поїзд вже від’їхав”).

8. Past Perfect Continuous – цей час використовується для опису дій, які тривали у минулому до певної моменту в минулому. Він утворюється допоміжним дієсловом “had been” та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “I had been studying for two hours before I took a break.” (“Я вивчав англійську дві години, перш ніж зробити перерву”).

9. Future Simple – цей час використовується для опису дій, які відбудуться у майбутньому безпосередньо після моменту розмови. Він утворюється допоміжним дієсловом “will” та основним дієсловом у формі базової форми.

 • Наприклад: “I will go to the store tomorrow.” (“Я піду у магазин завтра”).

10. Future Continuous – цей час використовується для опису дій, які будуть тривати в певний момент у майбутньому. Він утворюється допоміжним дієсловом “will be” та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “This time tomorrow, I will be driving to work.” (“Завтра у цей час я буду їхати на роботу”).

11. Future Perfect – цей час використовується для опису дій, які будуть завершені до певного моменту у майбутньому. Він утворюється допоміжним дієсловом “will have” та основним дієсловом у третій формі.

 • Наприклад: “By the time you arrive, I will have finished all my work.” (“До твого приїзду я вже закінчу всю свою роботу”).

12. Future Perfect Continuous – цей час використовується для опису дій, які триватимуть до певного моменту у майбутньому і будуть завершені у цей момент. Він утворюється допоміжним дієсловом “will have been” та основним дієсловом у формі -ing.

 • Наприклад: “By next year, I will have been studying English for five years.” (“До наступного року я буду вивчати англійську мову п’ять років”).

Рекомендації, щодо того як вивчити всі часи на англійській

Освоєння всіх часів англійської мови – важка, але можлива задача. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам вивчити всі часи англійської мови:

 1. Почніть з основних часів: Present Simple, Present Continuous, Past Simple, та Future Simple. Вивчайте їх правила утворення, вживання та приклади використання. Це надасть вам чіткого розуміння основних правил використання часів.
 2. Вивчайте часи в контексті. Намагайтеся частіше читати та слухати англійську мову в автентичних ситуаціях, звертаючи увагу на вживання різних часів. Також можна спробувати писати власні речення з різними часами та дієсловами.
 3. Використовуйте різні джерела для вивчення часів англійської мови. Наприклад, підручники, відеоуроки, тестові завдання та інші матеріали.
 4. Практикуйте вживання часів англійської мови. Розмовляйте, пишіть, читайте та слухайте англійську мову якомога більше, намагаючись застосовувати вивчені часи.
 5. Не бійтеся помилок. Вивчення часів англійської мови – це складний та довготривалий процес, тож не очікуйте від себе надзвичайних результатів з першого разу. Робіть помилки, вчіться на них та продовжуйте вивчати англійську мову.

ALL English Tenses in 20 Minutes – Basic English Grammar

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!