Яка різниця між: Maybe, Perhaps, Possibly та Probably

What are the differences between "maybe", "perhaps", "possibly", and "probably"?

 Відмінності між Maybe, Perhaps, Possibly та Probably в англійській мові

Розмовляючи або пишучи англійською, ми часто хочемо висловити, що щось невизначено або не гарантовано станеться. Є кілька поширених прислівників, які ми можемо використовувати, щоб показати невпевненість: maybe, perhaps, possibly та probably. Хоча вони схожі, є деякі ключові відмінності в тому, як вони використовуються.

Maybe

«Maybe (Можливо)» — це прислівник, який виражає можливість або невизначеність. Вживається на початку або в кінці речення. «Maybe», вказує на найнижчий рівень імовірності серед цих слів. Це означає, що щось може статися, але оратор не очікує цього і не розраховує на це. «Maybe», мабуть, найпростіше з чотирьох слів. Його часто використовують для вираження невизначеності або для припущення можливості. Наприклад, якщо хтось запитає вас, чи підете ви на вечірку, ви можете відповісти: «”I’m not sure yet; maybe I’ll come (Я ще не впевнений; можливо, я прийду)». У цьому контексті «maybe» означає, що ви розглядаєте таку можливість, але не зобов’язані прийняти рішення.

Наприклад:

  1. Maybe we should take a break – Можливо, нам варто зробити перерву.
  2. We should take a break, maybe – Нам, можливо, слід зробити перерву
  3. Maybe it will rain this afternoon, but I’m not sure – Можливо, сьогодні вдень буде дощ, але я не впевнений.
  4. I’m thinking of taking a vacation. Maybe I’ll go to the beach – Я думаю взяти відпустку. Можливо, я піду на пляж.

Perhaps

«Perhaps (Можливо)» є дещо більш формальним синонімом «maybe». Подібно до «maybe», його можна використовувати на початку або в кінці речення, щоб вказати на невизначеність або можливість. Perhaps , вказує на можливість, яка є більше обґрунтованою або вартою розгляду. Це показує, що оратор розглядає щось як потенційне або правдоподібне. Його часто використовують, коли ви хочете ввічливо запропонувати можливість. Наприклад, якщо ви хочете запросити когось на побачення, ви можете сказати: «Would you like to go out with me, perhaps this weekend? (Ти хочеш піти зі мною, можливо, на цих вихідних?)» Тут «perhaps » пом’якшує запит і робить його менш прямим.

Наприклад:

  1. Perhaps it’s going to rain – Можливо, буде дощ.
  2. It’s going to rain, perhaps – Мабуть, буде дощ.
  3. Perhaps we should reschedule the meeting until next week – Можливо, нам варто перенести зустріч на наступний тиждень.
  4. Perhaps she missed the bus and will be late – Можливо, вона спізнилася на автобус і запізниться.

Possibly

«Possibly (Можливо)» — це ще один прислівник, який пропонує певну невизначеність, часто використовується, коли результат ситуації невідомий або коли запитують дозволу у ввічливих формах. Зазвичай вживається в середині речення. Possibly, також вказує на більш обґрунтовану ймовірність того, що щось станеться. Це дуже схоже на perhaps, але, possibly, може означати дещо вищу ймовірність. «Possibly» робить невизначеність на крок далі. Це припускає, що щось може статися або є правдою, але також визнає, що ймовірність не дуже висока. Наприклад, якщо хтось запитає, чи буде завтра дощ, ви можете відповісти: «It’s possibly going to rain, but the forecast is uncertain (Можливо, буде дощ, але прогноз неточний)». У цьому випадку «possibly» передає нижчий рівень впевненості порівняно з «maybe» або «perhaps».

Наприклад:

  1. It could possibly rain later today – Пізніше, сьогодні може піти дощ.
  2. Could I possibly borrow your pen? – Чи можу я позичити вашу ручку?
  3. She’s possibly the most talented musician in the choir – Вона, мабуть, найталановитіший музикант у хорі.
  4. I possibly left my keys upstairs. Let me go check – Можливо, я залишив свої ключі нагорі. Дозвольте мені перевірити.

Probably

«Probably (Напевно, Ймовірно)» використовується, коли щось може статися. Виражає вищий ступінь певності, ніж «maybe», «perhaps» або «possibly». Може бути на початку, в середині або в кінці речення. «Probably» вказує на високий рівень ймовірності. Коли ви говорите, що щось «probably» правдиве або має статися, ви виражаєте впевненість у такому результаті. Наприклад, якщо вас запитають, чи збираєтеся ви відвідати зустріч, і ви маєте намір це зробити, ви можете відповісти: «I will probably be there (Я, ймовірно, буду там)». Це означає, що ви майже впевнені у своїй відвідуваності. “Probably”, вказує на найвищий рівень вірогідності серед цих слів. Це означає, що щось має хороші шанси статися або бути правдою, на думку мовця.

Наприклад:

  1. He’s probably the best candidate for the position – Мабуть, він найкращий кандидат на цю посаду
  2. It will probably rain today, so bring an umbrella – Ймовірно, сьогодні буде дощ, тому візьміть з собою парасольку.
  3. She probably won’t be home until 7 pm tonight – Ймовірно, вона не буде вдома сьогодні до сьомої вечора.

Часті помилки з використанням Maybe, Perhaps, Possibly та Probably

Поширені помилки та поради, як їх уникнути:

  1. Неправильне вживання “maybe” і “may be”: Помилка в неправильному розділенні цих слів може призвести до неправильного розуміння. “Maybe” це прислівник, що вказує на можливість, у той час як “may be” вказує на можливу іншу форму дієслова “може бути”.
    • Правильно: Maybe I’ll go to the party.
    • Помилково: May be I’ll go to the party.
  2. Надмірне вживання “perhaps”: “Perhaps” є більш офіційним, і вживання його у неформальних розмовах може звучати дивно. Варто використовувати його лише там, де необхідна офіційна або ввічлива мова.
    • Правильно: Would you like to go out with me, perhaps this weekend?
    • Помилково: Wanna hang out, perhaps this weekend?
  3. Перевищення вживання “possibly”: “Possibly” вказує на невисоку ймовірність, тому використання його у контекстах, де йдеться про високу ймовірність, буде некоректним.
    • Правильно: It will probably rain tomorrow.
    • Помилково: It will possibly rain tomorrow.
  4. Правильне вживання “probably”: Важливо розуміти, що “probably” вказує на високу ймовірність. Уникайте вживання цього слова, коли ви не впевнені у високій ймовірності події.
    • Правильно: I’ll probably be there.
    • Помилково: I’ll maybe be there.
  5. Уникнення подвійного заперечення: Уникайте подвійного заперечення із  використанням “maybe,” “perhaps,” “possibly,” або “probably.” Наприклад, “I can’t maybe come” є граматично неправильним.
    • Правильно: I probably can come.
    • Помилково: I can’t maybe come.

Вивчення правильного вживання цих слів і уникнення поширених помилок допоможе вам говорити англійською точніше та впевненіше. Практикуйте ці слова в різних контекстах, щоб покращити свої навички усної та письмової мови.

Підсумовуючи, відмінності між «maybe», «perhaps», «possibly» та «probably» зводяться до рівня невизначеності та ймовірності, які вони передають. «Maybe» передбачає випадкову можливість, «perhaps» передбачає невизначеність у ввічливій формі, «possibly» вказує на меншу ймовірність, а «probably» виражає вищий ступінь впевненості. Зрозумівши ці тонкі відмінності, ви зможете ефективніше використовувати ці слова у своїх розмовах англійською. Відпрацювання їх у контексті ще більше покращить ваші навички вільного мовлення та спілкування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!